papużki faliste

Jeżeli zdecydujemy się na zakup parki to musimy sobie zdawać sprawę z tego, że wcześniej czy później papużki zaczną się rozmnażać.


Można jednak tym sterować. Najważniejszą jest budka lęgowa. Nie ma z tym większego problemu, ponieważ w sklepach zoologicznych jest bardzo dużo tego sprzętu. Rozmiary też, jakie tylko sobie wymarzymy.

Możemy wykonać również samodzielnie. Istotne jest to aby mieć do niej dostęp od góry ze względów higienicznych. Sprzątanie podczas lęgu jest nieodzownym zajęciem hodowcy.

Otwór wejściowy powinien mieć nie mniej niż 5cm.Dobrze jest również zrobić zagłębienia w podłożu, które w jakimś stopniu chronią jajka podczas wchodzenia i wychodzenia dorosłych.Niektórzy piszą o wyściółce. Ja nic nie robiłem, ponoć i tak wszystko co zbędne papużki wyrzucą.

Gdy już mamy budkę możemy zmienić dietę naszych papużek podając im gotowane jajko.Dalej już matka natura zrobi za nas.Wysiadywanie trwa około 18 dni. Od momentu pojawienia się młodych przez okres około 35 dni młode pozostają w budce. Po jakimś czasie wychodzą z niej w pełni upierzone.

Oddzielenie może nastąpic dopiero jak młode zaczną same jeść. 

Nasze papużki od momentu podania im gotowanego jajka i oczywiście stworzeniu budki lęgowej kilka razy podjęły próbę wydania potomstwa.

Niestety przez dwa lata kończyło się na złożeniu jajek i tylko na tym. Po jakimś czasie jajko lądowało poza budką, jako bezużyteczne.

Dopiero po dwóch latach udało się, Wykluły się dwie papużki w odstępie dwudniowym, co można było zauważyć w ogromnej różnicy wielkości. Dwa dni dla takich maleństw to bardzo długo.

Od samego początku samiczka pieczołowicie objęła opieką młode. Nie dopuszczała jednak samca do budki.

Po jakimś czasie samiec uzyskał pozwolenie samiczki i czynnie włączył się do pracy przy wychowywaniu młodych.

01: zooplus 120x600  

Chcesz stworzyć fajną stronke ze swoimi papużkami, nic prostszego, załóż domenę a reszta to już pójdzie z górki.

samiczka z młodymi

 1 tygodniowe młode

3 tygodniowe młode

 3 tygodniowe młode


 

Wróć do początku

Zarabianie w Internecie jest proste!